Tvrdá voda a vodný kameň - úprava vody AntiCa++

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

Vodný kameň - dôsledky


Najciteľnejší dosah má vodný kameň na VODOVODNÉ POTRUBIA. Bez jeho ochrany prostredníctvom úpravy tvrdej vody, vodný kameň upcháva potrubia teplej ale aj studenej vody a preto je nutné ich vymeniť.

Výmena potrubia
je veľký zásah do životov obyvateľov bytových či rodinných domov. Vyžaduje si:

  • veľké finančné prostriedky - je takmer nemožné nájsť miesto upchatia a teda je potrebná výmena celého potrubia, čo vyžaduje prítomnosť špecializovanej firmy. Navyše je nutné rekonštruovať poškodené nástenné obklady, kachličky, drahé podlahy...


  • ďalšie náklady spôsobené tým, že dom je bez vody pár týždňov, je nutné búrať steny a nástenné obklady, v dome sa stratí súkromie v dôsledku prítomnosti špecializovanej firmy, ...Vodný kameň sa usádza aj na povrchoch v kuchynskej linke, v kúpeľni, v drahších spotrebičoch, ako sú bojlery, automatické práčky, kanvice a iné. Preto je potrebné pravidelne čistiť tieto tvrdé nánosy v kúpeľni a v kuchyni na dreze a na vodovodných batériách, v rýchlovarnej kanvici, v splachovacom mechanizme a mise WC pomocou rôznych chemikálií. Pri nánosoch, ktoré sú ťažko odstrániteľné je potrebné opraviť zanesené súčasti ako napr. vymeniť topné špirály práčky alebo elektrického bojlera, ...Pozrite sa, ako vyzerá Vaše potrubie!!!

Nasledujúci videozáznam ukazuje vnútro zaneseného potrubia, ktoré bolo dlhé roky používané obyvateľmi rodinného domu. Vnútri sa nachádzajú hrubé nánosy vodného kameňa, pretože toto potrubie počas svojej funkčnosti nebolo chránené úpravou tvrdej vody. Potrubie sa postupne týmto vodným kameňom UPCHÁVA!!!  


Na nasledujúcich fotografiách sú viditeľné ďalšie testované potrubia, v ktorých sa nachádzajú usadeniny vodného kameňa, rôznych tvarov a farieb. Ide o bežne používané časti domácich potrubí v rodinných domoch či bytovkách.


Aj takéto sú Vaše potrubia!!!


vodný kameň zmenšuje priemer priemyselnej vodovodnej rúry
vodný kameň v dôsledku tvrdej vody potrubia v RD
vnútorný priemer napadnutého vodovodného potrubia vodným kameňom
vodný kameň vo vnútri potrubia
vodný kameň 2
prierez rúry s vodným kameňom
vodný kameň 3
usadeniny vodného kameňa
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky